ihraç fazlası gömlek

Write By: admin Published In: ROOT Created Date: 2016-01-18 Hits: 5872

İHRAÇ FAZLASI GÖMLEK

Toplumumuzda kalıplaşmış bir ön yargı vardır. İhraç fazlası denildiğinde , ikinci kalite ya da ayıplı mal olarak biliniyor. Ama bu her zaman geçerli değildir. İthalatçı firmalar , her sipariş için ek bir pay ürün daha talep ederler. Bu tamamen firmanın , kendini güvenceye alması ile ilgilidir. Bazen bu oran bazında %5 -10 arası , bazen de adet bazında gerçekleşir. Eğer ellerinde ki mevcut üründen birine bir şey olursa ikame ürün yerine kullanılabilir. Bu durum Dünya ‘da geçerlidir.

İhraç edilmemesinin nedeni sadece bununla da sınırlandırmak yanlış olur. Farklı bir nedenle de bu ayrılan ürünler ihraç edilmeyerek , üreticinin mevcut stoğunda kalır. Genel olarak bu tarz durumları , tekstilde yaşarız.

İhraç fazlası gömlekler ellerinde kaldıysa , bunu asla çöpe atmazlar. Üretici firma mutlaka bunu değerlendirir. İhraç fazlası gömlek olan üretici firma , bu ürünleri elinden çıkartmanın en iyi yolu fiyatın ucuz olmasıdır. Gömleğin desenine , rengine hatta bedenine göre farklılıklar gösterebilir. Eğer ihraç fazlası ürün , birinci kalite ise bu üründe hiçbir kusur olmadığı anlamına gelir. Yani gömlek ayıplı mal değildir. İkinci ya da üçüncü kalite ihraç fazlası olması ise ayıplı ürün olduğunu anlayabiliriz.

Fabrikaların ürettiği fazla ya da ayıplı olan bu gömlekleri daha ucuza alabilirsiniz evet ama dikkatli olmanızda fayda var. İhraç fazlası gömlekleri , internetportalından rahatlıkla bulabilirsiniz. İhracat fazlası ürün ilanları diye aratabilirsiniz.

Ama yine de en güvenilir anlaşma yöntemi yüz yüzedir. Ürünleri görmek , pazarlık yapmak ve üretici firmayı yakından tanımak daha güvenilir ve sağlam olan anlaşmadır. İnternet portalındangüvendiğiniz , referans aldığınız noktalardan alışveriş yapmanızı rica ederim. Üretici firmanın internete koyduğu resimler ile size göndereceği ürünler farklı olabilir.

Ayrıca imitasyon mail ile karıştırmamanızı öneririm. İkisi birbirinden farklıdır. İhraç fazlası ürünler taklit ürünler değildir. İmitasyon , markanın adını kullanarak ürünleri piyasaya sürmesidir.

Eğer portal güvenilir ise , e-ticaret ile bu ürünleri almanız mümkün olur. Burada da kargonun güvenli olması gerekir. Bilindik şirketler ile çalışırsanız sorunsuz teslimat almış olursunuz. Ve mutlaka ürünlerinize bakmadan kargoyu teslim almayınız.

ihraç fazlası gömlek