İhraç fazlası erkek giyim

Write By: admin Published In: Blog 2015 Created Date: 2015-12-06 Hits: 5759

İhraç Fazlası Erkek Giyim

İhracat fazlası ürün;  üretilip ihraç edilmesi düşünülen ancak çeşitli nedenlerle satılamayıp tüketicilerin elinde kalan ürünlere verilen addır. Buna fason üretimde denilir. Genelde ihraç fazlası ürünler tekstil sektöründe yaşanır. Çünkü yurt dışındaki yabancı firmalar işgücü ucuzluğu, çeşit bolluğu ve üretim maliyetlerinin düşük olması gibi nedenlerle bizim ülkemize gelip üretim yapmayı tercih ediyorlar. Bu nedenle ürünler bizim üreticilerimizin elinde kalıyor. Aynı zamanda üretilen ürünlerde, firmalarla yaşanan bazı anlaşmazlıklardan dolayı da ürünler ihraç edilmez. Mesela yanlış dikim, renk tonlarının uyuşmaması gibi fabrika hatası ürünler olursa ya da bir siparişten çok fazla üretildiyse, yükleme sorunları, ödemelerde anlaşmazlık olduysa ürünler ülkemizde kalır ve ihraç edilmez. Firmalar bu tarz durumlarda fazla ürünleri atmazlar. Toptancıları ararlar ve toptancılarda bu ürünleri ihraç fazlası ürünler olarak tüketicilere uygun fiyatlara sunar. Böyle olunca da ihraç fazlası erkek giyim konusunda da seçenekler çoğalır.

 

Sahtelerle Gerçekleri Karıştırmayın

 

 Bir 1. Sınıf kalitede yaşanan ihraç fazlasıürünler vardır. Bunların hiç bir yerinde hataları yoktur. Genelde fazla üretimde elde kalmışlardır. Bir de 2.- 3. Sınıf ihraç fazlası ürünler vardır. Bunlarda defolu olarak tabir ettiğimiz ürünlerdir. Ülkemizde ihraç fazlası ürünlerin oluşturduğu bir pazar mevcuttur. Yalnız ihraç fazlası ürünler alınırken bu ürünlerinsahte olup olmasına dikkat edilmelidir.

 

İhraç Fazlası Erkek Giyim Nerelerde Bulunur?

Dünyaca ünlü markaların ihraç fazlası kıyafetlerini artık günümüzdehemen her semtte bulmak mümkündür. Özellikle sadece kadınların değil ihraç fazlası erkek giyiminde çok revaçta olduğu yerler mevcut. Özellikle erkeler ihraç fazlası ürünlere kadınlardan da fazla rağbet gösteriyor. Örneğin İstanbul Acıbadem’de bulunan Sosyete Pazarı’nda erkek şortlardan pantolonlara, eşofmanlardan montlara erkeklerin ihtiyacı olan her şey mevcuttur. Ayrıca Merter, Eminönü, Beyazıt, Taksim ihraç fazlası ürünler satan dükkânların en bilinen mekânları. Özellikle Beyoğlu’ndaki Terkos Pasajı bu anlamda çok iyi. Terkos Pasajı’nın müdavimlerinden olan Cemil İpekçi de bu pasajı sık sık ziyaret edenler arasında. Marka ürünlerin kıyafetlerini 20-30 Tl’den başlayan fiyatlarla burada bulabilirsiniz. Erkek ihraç fazlası ürünler satan en önemli yerlerden olan Taksim’deki Atlas Pasajı’nı unutmamak gerekir. Baylar spordan klasik kıyafetlere her türlü tarzı yansıtan ürünleri burada bulabilirler.

 

 

İhraç fazlası erkek giyim